Wybierz sukienkę do biura

W dzisiejszym artykule skupię się na tym, na co zwrócić uwagę wybierając sukienkę do biura.

Jako pierwsze wspomnę o zasadach panujących przy wyborze stroju do biura.
Etykieta ubioru to reguły, których należy przestrzegać dobierając naszą stylizację do pracy. Zasady biznesowego dress’codu odnoszą się do stroju odpowiedniego dla miejsca pracy. Wyróżnia się trzy podstawowe style, w zależności od stanowiska pracownika:

  1. Business formal – jest wymagany na stanowiskach kierowniczych, przez prawników jak również pracowników banku. Podczas ważnych zebrań czy spotkań z klientami, by podkreślić ich formalny charakter.
  2. Business casual – to nieco mniej restrykcyjny styl biznesowy. Dozwolone jest w nim noszenie sukienek. Styl ten pozwala też na noszenie wzorów. Desenie muszą być mało kontrastowe i dopasowane do reszty stroju.
  3. Smart casual – to najbardziej swobodny spośród tych trzech stylów ubioru. Jest stosowany w agencjach reklamowych i firmach, w których pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem.
    Biznesowy dress’cod ma ogromne znaczenie i wpływa na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani.
    Biurowe kolory to: czarny, szary, grafitowy, granatowy, bordowy, oliwkowa zieleń. Kolor granatowy wzbudza zaufanie, podkreśla rzetelność i sprawia że wydajemy się mądrzejsi. Szarość jest najbardziej neutralnym z kolorów, nieniosącym negatywnych skojarzeń, co jest zaletą w pracy, w której na pierwszy plan mają się wysuwać kompetencje. Podobnie działa kolor beżowy. Należy uważać z kolei na czerń, która jest zarezerwowana na wieczór. Jeśli chcesz wybrać czerń do biura, dobrze żeby była przełamana szarością lub grafitowa. Spokojnie możesz też zdecydować się na: kobalt, czerwony oraz pastele. Poza tym nikt nie powiedział, że taki zestaw wymaga jednolitego koloru. Wciąż bardzo modna jest krata w stylizacji do biura. Warto tez zwrócić uwagę na dekolt najlepiej wybrać wycięcie okrągłe, w łódkę lub trójkątne. Dekolt nie może być zbyt głęboki lub asymetryczny osłaniający ramiona. W biurze stawiamy na stonowane barwy i nie łączymy zbyt wielu kolorów na raz. Najlepiej skupić się na trzech podstawowych barwach, które przewijają się na górze, dole i w dodatkach.

Natomiast ja skupię się na stylu „Business casual”, w którym jak najbardziej będzie odpowiednie wybrać sukienkę do pracy, ponieważ jest to łatwy element tworzący prawe całą stylizację. Nie trzeba go zbytnio dopracowywać, aby stał się efektowny. To również bardzo wygodne ubranie, które pozwala nam się prezentować z klasą. Na ten sezon styliści proponują nam zupełną nowość, którymi są sukienki na wzór marynarki z ozdobnymi guzikami lub przewiązywane w pasie jak trencz. To wspaniały wybór do biura. Kołnierzyk i wysokiej, jakości materiał dodadzą elegancji.

Ponadto podstawą szafy biurowej są sukienki o prostej formie, które wyróżnia surowość i oszczędność. Zachwycający i pociągający, a jednocześnie bardzo biurowy jest styl minimalistyczny. Zarówno, jeżeli chodzi o barwy jak i kroje. Sukienka biznesowa może mieć fason bardziej dopasowany z wyraźnie zaznaczoną talią, prosty lub trapezowy. Dobieramy sukienkę do naszej sylwetki. Model sukienki ołówkowej albo prostej jest najbardziej wpasowującym się w ten styl. Tu poleciłabym modele:

Aby urozmaicić swój styl, warto wybrać modele sukienek, które przyciągają wzrok zakładają je kobiety odważne, które lubią się wyróżniać w tłumie. Zaproponuję tu bardziej odważne propozycje „Lavard Women”:

Jednak mimo rygorystycznych zasad dress’ codu w biurze można wyglądać stylowo i czuć się komfortowo, wystarczy jedynie z rozwagą wybierać urania i buty, a całość podkreślić eleganckimi dodatkami. Pamiętaj że ubrania, w których chodzisz do biura powinny być doskonałej jakości, dlatego często odświeżaj swoją garderobę.
Stylizacje do biura to nie tylko ubrania. Dobrym pomysłem będzie również odświeżenie fryzury, subtelny makijaż oraz zadbane dłonie delikatny manicure.
Kolekcja „Lavard Women” jest w stanie sprostać wymogą dress’codu w biurze i poczujemy się w ich propozycjach pewnie i komfortowo, na pewno pozytywie wpłyną na wizerunek każdej kobiety.
Mam nadzieje, że artykuł Was zainteresował i pomoże w doborze odpowiedniej dla każdej z Was sukienki do biura.